Inginer QA/QC și Inginer Sudor

Centru de Angajări caută un inginer QA/QC pentru partenerul său din industria de petrol și gaze, care va fi responsabil cu elaborarea și implementarea politicii în domeniul calitătii, precum și în cele specifice sudurii și procedeelor conexe.

Zona: Videle

Responsabilități:

  • Cunoașterea legislației, a prevederilor PT, a standardelor și actelor normative aplicabile domeniului de activitate;
  • Elaborarea de proceduri de sistem, proceduri de lucru,  planuri de calitate, formulare de înregistrare proceduri;
  • Acordarea de asistență șefului direct în definirea și implementarea politicii în domeniul calității, a obiectivelor;
  • Gestionarea documentelor sistemului de management al calității;
  • Pregătirea documentației necesare pentru implementarea standardelor de calitate specifice sudurii și a procedeelor conexe sudurii;
  • Instruirea sudorilor cu privire la proceduri și standarde de calitate în domeniul sudurii;
  • Reprezintarea departamentul în relația cu managementul societății/furnizorilor/colaboratorilor;
  • Reprezintarea societății în relația cu angajații societății;

Profilul candidatului:

  • Studii superioare în domeniul Mecanic/ Petrolier;
  • Foarte bune cunoștinte privind principiile și strategiile din domeniul echipamentelor în ingineria petrolieră;
  • Abilități de comunicare și muncă în echipă;
  • Capacitatea ridicată de a prevedea greșelile din activitatea pe care o desfașoară;
  • Abilități interpersonale, analitice și de negociere;
  • Vechime minimă 3 ani în funcții de conducere;
  • Experiență de lucru: 3 ani în mentenanță în industria de petrol și gaze;
  • Experiența demonstrată în activități din domeniul calității.

Detalii la: +40 770 827 000