Sales Consultant

Căutăm colegă sau coleg cu experiență pentru a fi noul nostru Sales Consultant.
Ești pregătit/ă să te alături echipei Centrului de Angajări?

Ce vei face aici?

Ești noul nostru Senior Sales Consultant.
Ca Senior Sales Consultant ai un rol esențial în echipă – ești ambasadorul nostru, îi inspiri pe cei din jur și vezi viitorii clienți ca fiind cei mai importanți.

Ce calități personale și profesionale căutăm?

Pentru a avea succes în echipa noastră de vânzări din cadrul Centrului nostru de Angajări, avem câteva calități profesionale și personale pe care le căutăm:

  • Ai experiență de minim 6 ani în această industrie.
  • Știi foarte bine competiția, trendurile pieței, îți plac oamenii și provocările. E important acest lucru deoarece ai avut posibilitatea de a-ți dezvolta gândirea strategică în domeniu.
  • Ai energia și motivația de a identifica noi clienți în sectorul B2B și poți dezvolta relațiile interne.
  • Ai abilități puternice de comunicare, influențare și negociere.
  • Cunoști limbi străine:
    • Engleza – nivel avansat (fluent citit, scris, vorbit) – obligatoriu
    • Alte limbi străine constituie un avantaj

Știi toate soluțiile Centrului de Angajări, astfel încât poți oferi servicii excelente clienților.

Nu credem în multitasking, ci în lucrurile făcute inteligent.

Descrierea jobului

Cum va fi ziua ta alături de noi?

  • Interesantă, provocatoare și frumoasă pentru că ai o echipă pe care te poți baza.
  • Ziua ta este plină, cu multe mailuri, telefoane și întâlniri, atunci când e cazul.
  • Corespondezi și discuți cu potențiali clienți.
  • Aici este și partea plină cu provocări, dar știm că tu, ca și noi, îmbrățișezi procesul de a schimba mindsets. Va fi nevoie de motivație, experiență, strategic thinking și abilitatea de a lucra bine în echipă.
  • Ca și noua ta echipă, vei dori să fii prompt și să depășești așteptările clienților.

Ai un salariu competitiv, iar echipa te va susține. Ca în orice mediu productiv, vei crește și vei fi mereu motivat să îți dorești mai mult.

Trimite CV-ul tau la: office@centru-de-angajari.ro